SEBAMED Sensitive рол-он без алуминиум

355.00 ден

Краток опис на производот:

SEBAMED Sensitive skin балзам дезодоранс рол-он сензитив без алуминиум спречува појава на непријатни телесни мириси, но без да влијае на природните функции на потните жлезди.

SKU: 4103040141330

Бренд

Sebamed Logo

Детален опис на производот:

SEBAMED Sensitive skin балзам дезодоранс рол-он сензитив.

Биолошки активните состојки не ги потиуснуваат природните и важни функции при дишењето на кожата. Спречува појава на непријатни телесни мириси, но без да влијае на природните функции на потните жлезди. Поради благата формулација може да се употребува и веднаш после депилација.

  • ПОГОДЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА
  • БЕЗ АЛУМИНИУМ И АЛКОХОЛ
  • ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАН

Пакување:
50 ml.