URIAGE Bariederm CICA балсам за усни

310.00 ден

Краток опис на производот:

URIAGE Bariederm CICA – Балсам за усни е комбинација од два полимери кој ги поправа испуканите и оштетените усни.

SKU: 3661434005459

Бренд

Uriage Logo

Детален опис на производот:

URIAGE Bariederm CICA – Балсам за усни

Првиот бариерен балсам за усни формулиран со Poly-2p, иновативен патентиран комплекс, кој нуди тројно дејство. Формула со висока толеранција и долготрајна, која е погодна и за професионална и за лична употреба.

Ја изолира површината на кожата
Комбинацијата на два полимери обезбедува изолационо дејство на површината на кожата за да спречи идни агресии.

Длабоко се регенерира
Комбинацијата од два полимери ги поправа испуканите и оштетените усни.

Смирува
Фитостеролите веднаш ги смируваат сувите испукани усни, враќајќи им поголема удобност.

Пакување:
15 ml