URIAGE DS Hair Balancing shampoo балансирачки шампон

950.00 ден

Краток опис на производот:

Uriage DS Hair Balancing shampoo – Балансирачки шампон за сите типови на коса кој ја чисти косата, го смирува и балансира скалпот.

SKU: 3661434011962

Бренд

Uriage Logo

Детален опис на производот:

Uriage DS Hair Balancing shampoo – Балансирачки шампон за сите типови на коса – кој е дел од првата линија на URIAGE шампони против првут кои во својот состав содржат uriage термална вода од француските Алпи. Ја чисти косата, го смирува и балансира скалпот.

Употреба:
Се нанесува на влажна коса, чело и врат нежно се масира до пенење, потоа темелно се плакне со вода. Треба да се избегнува контакт со очи. Може да се употребува секојдневно или истовремено со шампонот против тешка форма на првут на URIAGE – URIAGE DS HAIR KERATO.

Пакување:
Шише 500ml.