URIAGE DS Kerato Reducing treatment шампон против првут

620.00 ден

Краток опис на производот:

Uriage DS Kerato Reducing treatment Шампон против тешка форма на првут го намалува црвенилото на кожата на главата, го намалува чешањето и доведува до намалено присуство на бели лушпи во косата.

SKU: 3661434007422

Бренд

Uriage Logo

Детален опис на производот:

Uriage DS Kerato Reducing treatment Шампон против тешка форма на првут е шампон од првата линија на URIAGE шампони против првут кои во својот состав содржат термална вода од француските Алпи. Се употребува при првут и бели лушпи во косата. Го намалува црвенилото на кожата на главата, го намалува чешањето и доведува до намалено присуство на бели лушпи во косата. Во својот состав содржи комбинација на пироктон оламин со цинк лактат кој овозможува подобра превенција од појава на првут во косата. Исто така содржи салицилна киселина која овозможува подобра превенција од појава на бели лушпи во косата.

Потребно е подолготрајно да се употребува, а резултатот е еластична, убава и сјајна коса.

Употреба:
Се нанесува 1-2 пати неделно на влажна коса, чело и врат, се масира нежно до пенење и потоа се преплакнува темелно со вода. Препорачливо е да се користи со шампонот за балансирање

Производот не е наменет за бремени жени, доилки и деца под 3 години.

Пакување:
Туба 150 ml.