URIAGE Eau Thermale Water Cream and Water Sleeping Mask сет со хидратантен крем и ноќна маска

795.00 ден

Краток опис на производот:

URIAGE Eau Thermale Water Cream and Water Sleeping Mask – Сет со хидратантен крем и ноќна маска за лице

SKU: 3661434009631

Бренд

Uriage Logo

Детален опис на производот:

URIAGE Eau Thermale Water Cream and Water Sleeping Mask – Сет со хидратантен крем и ноќна маска за лице

URIAGE Eau Thermale Water Cream
Овој крем има лесна текстура а тоа овозможува лесно и брзо да се апсорбира во кожата. Како резултат на тоа, кожата е хидрирана, нежна, еластична а тенот сјаен. Содржи H2O комплекс и хијалуронска киселина. Кремот е наменет за сите типови на кожа.

  • За нормална и комбинирана кожа
  • 24 часовна хидратација
  • Содржи хидро-термален комплекс
  • Одлична основа за make-up

Пакување:
40 ml.

URIAGE Eau Thermale Water Sleeping Mask
Ноќната маска за лице ја освежува, хидрира, омекнува кожата со што и дава сјаен тен. Се нанесува тенок слој навечер, се остава преку ноќта а, се мие наутро.

Пакување:
15 ml.