Utinorm ќесички

780.00 ден

Краток опис на производот:

Utinorm ќесички – Ги прочистува уринарните патишта преку зголемување на мокрењето и делува против-воспалително на уринарниот тракт.

SKU: 3830067930074

Детален опис на производот:

Utinorm ќесички – Utinorm with Cranberry – Диететски додаток од сок со овошни состојки кои се корисни за уринарниот тракт.

Индикации:

  • Ги прочистува уринарните патишта преку зголемување на мокрењето
  • Делува против-воспалително на уринарниот тракт

Состав:
вода, фруктоза, прав од сок на брусница (Vaccinium macrocapron, малтодекстрин), сув екстракт од мечкино грозје (Arctostaphylos uvae-ursi, малтодекстрин), сув екстракт од семе од грејпфрут (Citrus grandis osbek, малтодекстрин), сув екстракт од цвет од златна трска (Solidago virgaurea, малтодекстрин), средство за регулирање на киселоста: лимонска киселина, конзерванс: калиум сорбат.

Дозирање и начин на употреба:
Една кесичка од 15 мл се истура во 1 л вода, се промешува и се пие во текот на денот. Производот може да се пие и засладен со шеќер или мед.

Внимание:
Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место. Додатоците во исхраната не смеат да се користат како замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Пакување:
12 ќесички x 15 ml