VICHY Liftactiv Supreme H.A. Epidermic Filler чиста хијалуронска киселина

3,010.00 ден

Краток опис на производот:

VICHY Liftactiv Supreme H.A. Epidermic Filler чиста хијалуронска киселина која интензивно ја хидрира кожата и го намалува изразениот изглед на знаците на стареење предизвикани од губитокот на хијалуронска киселина во епидермисот и ослабување на потпорната структура на кожата.

SKU: 3337875719209

Бренд

Vichy Logo

Детален опис на производот:

VICHY Liftactiv Supreme H.A. Epidermic Filler чиста хијалуронска киселина

Прогресивен ефект на пополнување со 1.5% чиста хијалуронска киселина.

  • Пополнува брчки и тенки линии
  • И дава на кожата густина
  • Без мирис
  • За чувствителна кожа
  • Хипоалергено
  • Со Vichy вулканска вода

Моќна формула која интензивно ја хидрира кожата и го намалува изразениот изглед на знаците на стареење предизвикани од губитокот на хијалуронска киселина во епидермисот и ослабување на потпорната структура на кожата.

Употреба:
Нанесете наутро и навечер пред нанесување на крема за лице. Лесно притиснете го апликаторот, прецизно дозирајќи 2-3 капки серум на дланката. Со врвовите на прстите нанесете на чисто и суво лице. Размачкајте по целото лице.

Пакување:
30 ml