VICHY Mineral 89 Rich богат крем за интензивна хидратација

1,870.00 ден

Краток опис на производот:

VICHY Mineral 89 Rich богат крем за интензивна хидратација за сува до многу сува кожа. Помага во рехидратација и обновување на клетките на кожата.

SKU: 3337875839501

Бренд

Vichy Logo

Детален опис на производот:

VICHY Mineral 89 Rich богат крем за интензивна хидратација – Крем за интензивна хидратација во текот на 72 часа.

  • Богата текстура
  • За сува до многу сува кожа
  • Со чиста хијалуронска киселина и минерали
  • Содржи витамини Б3 и Е и сквалан
  • Тестирано под дерматолошки надзор
  • Помага во рехидратација и обновување на клетките на кожата
  • Помага во зајакнувањето на структурата на кожата
  • За чувствителна кожа

Употреба:
Нанесете обилно наутро и навечер на исчистена кожа со нанесување на мала количина крем по целото лице. Се разнесува со движења од средината на лицето кон надвор.

Пакување:
50 мл