Wellbaby мултивитамински капки

1,100.00 ден

Краток опис на производот:

Мулти-витаминските капки Wellbaby може да помогне да се поддржи брзиот физички раст и развој на бебето.

SKU: 5021265223855

Детален опис на производот:

Мулти-витаминските капки Wellbaby помагаат да се осигура внесот на витамини и минерали на вашето бебе со една избалансирана, нежна формула.

Wellbaby Multi-Vitamin капките се идеални за бебиња од 4-12 месеци и обезбедуваат безбеден и избалансиран, сеопфатен опсег од 14 хранливи материи, вклучувајќи есенцијални витамини и минерали.

Мулти-витаминските капки се формулирани имајќи ги предвид посебните потреби на бебето, за да понудат формула, која ќе помогне да се осигура внесот на витамини и минерали, во време кога бебињата имаат високи потреби за хранливи материи. Ова може да помогне да се поддржи нивниот брз физички раст и развој.

Мулти-витаминските капки Wellbaby вклучуваат витамини А, Ц и Д. Капките содржат и швајцарски алпски слад како природен извор на енергија.

Со природен вкус на портокал.

Состав: 1 мл содржи:

 • Витамин А – 0.35 мг
 • Витамин Д3 – 7 мкг
 • Витамин Е – 2 мг
 • Витамин Ц – 12 мг
 • Тиамин (Витамин Б1) – 0.2 мг
 • Рибофлавин (Витамин Б2) – 0.25 мг
 • Витамин Б6 – 0.25 мг
 • Витамин Б12 – 0.4 мкг
 • Фолна киселина – 50 мкг
 • Пантотенска киселина – 0.9 мг
 • Ниацин (Витамин Б3) – 3 мг
 • Биотин – 8 мкг
 • Железо – 2.2 мг
 • Цинк – 1.5 мг
 • Л-лизин – 10 мг
 • Екстракт од слад – 150 мг

Wellbaby Multi-Vitamin капките:

 • Не содржат никакви вештачки бои, вкусови или засладувачи
 • Не содржат лактоза, алкохол, масти или квасец
 • Погодни за вегетаријанци

Употреба:
Бебиња (од 4-12 месеци): 0.5 ml, како што е означено на шприцот во пакувањето, два пати на ден.

Пакување:
30 ml