BioAstin капсули

1,750.00 ден

Краток опис на производот:

BioAstin e еден од најсилните природни антиоксиданти и придонесува за одржување на нормална функција на имунолошкиот систем, има улога во процесот на специјализација на клетките, придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес и др.

SKU: BioAstin

Бренд

NOW Logo

Детален опис на производот:

BioAstin, еден од најсилните природни антиоксиданти:

  • придонесува за нормална мукозна мембрана (слузница)
  • придонесува за нормален метаболизам на железото
  • придонесува за одржување на нормална кожа
  • придонесува за одржување на нормален вид
  • придонесува за одржување на нормална функција на имунолошкиот систем
  • има улога во процесот на специјализација на клетките
  • придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес

Состав Количина во 1 доза:
3 капсули
Витамин Е (д-алфа токоферол) 30 IU
Природен хавајски астаксантин 12 mg

Состав:
природен хавајски астаксантин (од Haematoccocus pluvialis микроалга). 
Други состојки: масло од шафраника, желатин, глицерин, прочистена вода, природни токофероли. Исто така содржи природни каротеноиди вклучувајќи лутеин. 
Не содржи: глутен, лактоза, квасец, пченка, пченица, пестициди и хербициди, BSE, вештачки бои. Без ГМО.

Препорака за употреба:
1 до 3 капсули дневно со храна. BioAstin најдобро се апсорбира кога се зема со храна или оброк кој содржи масти.

Предупредување:
Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите. По отвoрање, пакувањето да се чува во фрижидер. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло:
САД, Производител: Nutrex, САД