Femisan A капки

800.00 ден

Краток опис на производот:

Femisan A капките се природно решение за проблеми со менструацијата. Избраните билки природно го регулираат менструалниот циклус и хормоналната нерамнотежа.

SKU: 8607000018107

Детален опис на производот:

Природно решение за проблеми со менструалниот циклус.
Femisan A е природна формула наменета за женска популација. Избраните билки природно го регулираат менструалниот циклус и хормоналната нерамнотежа. Може да се користи за да се спречи појавата на цисти и воспаление на урогениталниот тракт. Позитивно влијае на плодноста и одржување на здравјето на жените во периодот од пубертетот до менопаузата.

Капките Femisan A најчесто се користат за лекување на цисти на јајниците, миом на матка, нарушувања на менструалниот циклус, болна менструација, ендометриоза, PCOS (синдром на полицистични јајници), фиброцистични промени на градите, неплодност кај жените, рани на грлото на матката, ПМС.

Капките FemiSan A се целосно природни, без конзерванси и хормони.

Состав
Водено етанолски раствор на: херба 20%, ајдучка трева, цвет од невен 15%, херба здравец 15%, лист од троскот 10%, лист од магдонос 10%, содржина на алкохол 40-45% со потекло од растителните екстракти.

Употреба
Една доза (30 капки) се раствора во чаша со вода и се пие два до четири пати дневно пред јадење.

Со правилна употреба, тие можат да се користат на неодредено време.

Пакување
30 мл