Gorsen Detox шампон

822.00 ден

Краток опис на производот:

Шампонот „Detox“ од Горсен длабински ја чисти косата и кожата на скалпот. Збогатен е со алое вера, памук и ѓумбир.

SKU: 3877001094164

Бренд

Gorsen Organska Kozmetika Logo

Детален опис на производот:

Шампонот „Detox“ од Gorsen длабински ја чисти косата и кожата на скалпот. Збогатен е со алое вера, памук и ѓумбир.

Употреба:
Шампонот „Detox“ користете го како третман за миење 1-2 пати во текот на месецот. Околу 5 ml од шампонот нанесете на Вашите дланки, а потоа нежно вмасирајте го во косата со врвовите на прстите најмалку 2 минути, а потоа добро исплакнете го со топла вода. Ако е потребно, повторете ја постапката. Дополнете ја својата рутина со Горсен маска за коса.

Квалитет:
COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на https://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

Состав:
AQUA, COCO GLUCOSIDE, DISODIUMCOCOYL GLUTAMATE, SODIUM OLIVOYL GLUTAMATE, SODIUM PCA, POTASSIUM OLIVOYL PCA, GLYCERIN, POTASSIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, GLYCERYL LAURATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, XANTHAN GUM, ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT*, GOSSYPIUM HERBACEUM SEED EXTRACT/