La Roche Posay Hyalu B5 серум против брчки за чувствителна кожа

2,710.00 ден

Краток опис на производот:

La Roche Posay Hyalu B5 Серум против брчки за чувствителна кожа за брчки, губење на волуменот и еластичноста, уморна кожа без сјај.

SKU: 3337875583626

Бренд

La Roche-Posay Logo

Детален опис на производот:

La Roche Posay Hyalu B5 Серум против брчки за чувствителна кожа

Нова нега против брчки и за пополнетост на чувствителна кожа. Брчки, губење на волуменот и еластичноста, уморна кожа без сјај.
Единствена формула за обновување на кожата, која содржи два вида чиста хијалуронска киселина, витамин Б и мадекасозид, за пополнетост на чувствителна кожа, ја обновува бариерата на кожата и забрзува обновувањето на кожата.

Кожата моментално ја обновува флексибилноста, еластичноста и здравиот, свеж тен. Брчките и тенките линии се помалку видливи. Кожата изгледа повеќе исполнета и обновена.

РЕЗУЛТАТИ

  • На крајот на денот

71% од жените потврдуваат дека брчките на лицето се помалку видливи

  • По 4 недели

75% од жените потврдуваат посвеж изглед на тенот
69% од жените потврдуваат поревитализиран изглед на кожата
75% од жените потврдуваат порелаксиран изглед на лицето

  • Општо, 75% од жените потврдуваат подобрен изглед на лицето воопшто

Ефикасност после постапка

  • 89% потврдуваат дека неодамна иритираната кожа изгледа поисполнето
  • 77% од жените пријавуваат намалено чувство на затегнатост кај неодамна иритираната кожа

Употреба:
свеж хидратантен воденаст гел за пополнетост на чувствителна кожа. Да се нанесува наутро и навечер на лицето и вратот. За сите типови на кожа. Контролирано на никел.

Пакување:
30 мл