La Roche Posay ретинол B3 серум за длабоки брчки

2,710.00 ден

Краток опис на производот:

La Roche Posay Ретинол B3 единствен регенерирачки серум концентриран со молекули на ретинол кој е златен стандард против стареење за силно делување кај видливи знаци за стареење на кожата, во комбинација со витамин Б3 и глицерин за обновување на кожата, за 24 часовна хидратација.

SKU: 3337875694469

Бренд

La Roche-Posay Logo

Детален опис на производот:

Во соработка со дерматолози, La Roche Posay е посветен во развојот на формула со водечки молекули во оптимални концентрации за постигнување на ефект против стареење без компромис кога станува збор за толеранција, дури и за чувствителна кожа.

  • Чист ретинол + ретинол со постепено ослободување и витамин Б3
  • Содржи термална вода La Roche Posay
  • При длабоки брчки, неизедначен тен и фотостареење
  • Регенерирачки, обновувачки концентрат против брчки
  • Погодно за чувствителна кожа

Единствен регенерирачки серум концентриран со молекули на ретинол кој е златен стандард против стареење (чист ретинол + ретинол со постепено ослободување) за силно делување кај видливи знаци за стареење на кожата, во комбинација со витамин Б3 и глицерин за обновување на кожата, за 24 часовна хидратација. Не ја суши и не ја надразнува кожата.

Формулирано за оптимална толеранција.

Кожата моментално изгледа поблескава и помазна. Ден по ден, како да е обновена, кожата ја добива својата младешка свежина и еластичност.

Долгорочно, знаците на стареење предизвикани од изложување на сонце се корегирани. Изразените брчки значајно се намалуваат, линиите видливо се измазнуваат а тенот се изедначува.

Употреба:
Нанесете навечер на лицето и вратот, самостојно или пред нанесување на хидратантна крема. За сите типови на кожа, дури и за чувствителна и масна.

Некомедогена формула. Хидратантен флуид, нелеплив свиленкаст завршен слој.

Се препорачува нанесување навечер. Употребувајте во комбинација со производ за заштита од сонце. Да не се употребува заедно со други производи кои содржат ретинол.

Пакување:
30 мл