Liquid Vitamin D-3 400IU капки

710.00 ден

Краток опис на производот:

NOW® Vitamin D-3 капките се користат за посилни коски, поздрава кожа и коса,подобра состојба на забите,подобро расположение, зголемена енергија и концентрација како и за посилен имун систем.

Нема на залиха

ИЗВЕСТУВАЊЕ: За жал овој производ го немаме на залиха, една од причините е неможноста да биде нарачан од сите релевантни веледрогерии во Македонија. Погледнете што препорачува аптека ЕРИКС како замена и/или поврзани/слични производи.
За повеќе информаци околу достапноста ве молиме контактирајте со нас.

SKU: liquid-vitamin-d-3400iu

Бренд

NOW Logo

Детален опис на производот:

NOW® Vitamin D-3 го обезбедува овој клучен витамин во високо апсорблива течна форма на маслен раствор. Витаминот Д нормално се добива од исхраната или се продуцира од кожата од ултравиолетовата енергија на сонцето. Како и да е, не е присутен многу во храната. Бидејќи многу луѓе избегнуваат изложување на сонце, суплементацијата на Витамин Д станува се понеопходна за да се осигура дека организмот ја добива соодветната количина.

Состав
Количина во 1 доза: 4 капки (приближно 0.112 ml)
Витамин Д-3 10 mcg (400 IU)(како Cholecalciferol) (од Ланолин)

Препорака за употреба:
Измешајте добро. За возрасни, зедмете 4 капки 1 до 5 пати дневно. За деца, земете 4 капки еднаш дневно. Да не се надминува препорачаната доза. Земете директно или додајте во омилениот пијалок. Ако пипетата е во контакт со усните или усните ткива, темелно измијте ја и исушете ја пред да ја вратите во шишето и целосно затворите. Најдобро да се зема со оброк што содржи маснотии.

Секоја капка содржи 100 IU на витамин Д, 4 капки обезбедуваат 400 IU, 20 капки обезбедуваат 2.000 IU.

ПОЛЕЗНОСТИ

 • Поздрава кожа и коса
 • Посилни коски
 • Подобра состојба на забите
 • Подобро расположение
 • Зголемена енергија и концентрација
 • Посилен имун систем

Се препорачува при:

 • Престој во затворени простории
 • Бременост
 • Лица со потемна кожа
 • Зголемена телесна тежина
 • Консумирање на лекови
 • Повозрасни лица

Други додатоци:
MCT масло (средно верижни триглицериди). MCT масло од кокосово/палмино масло.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.