Sebamed заштитен балсам за усни

199.00 ден

Краток опис на производот:

Sebamed заштитен балсам за усни обезбедува нежна заштита на усните против иритација и сушење.

SKU: 4103040126481

Бренд

Sebamed Logo

Детален опис на производот:

Sebamed заштитен балсам за усни – против иритација и сушење. Витамин E и екстрактот од камилица (бисаболол) брзо и ефикасно ги регенерираат сувите и испукани усни и ги ублажуваат воспалителните процеси. Интензивна нега со масло од јојоба.

Ги негува усните со интензивен третман со билни екстракти од јојоба и ориз притоа штитејќи ги од дехидратација.

  • Со СПФ 30
  • УВА/УВБ: филтри кои ги штитат усните од штетното влијание на сончевите зраци