VICHY Capital Soleil флуид против фото стареење со фактор SPF50+ UVA+UVB

1,660.00 ден

Краток опис на производот:

VICHY Capital Soleil флуид против фото стареење со фактор SPF50+ UVA+UVB за висока заштита од сонце помага во спречување на брчки, темни флеки и оксидативен стрес предизвикан од УВ зраците.

SKU: 3337875762298

Бренд

Vichy Logo

Детален опис на производот:

VICHY Capital Soleil флуид против фото стареење со фактор SPF50+ UVA+UVB за висока заштита од сонце.

  • Помага во спречување на брчки, темни флеки и оксидативен стрес
  • Заштитува од УВ зраци и загаден воздух
  • Хипоалерген
  • Остава немасен траг
  • Отпорен на пот
  • Филтрите за заштита се вмрежани со нова технологија во лесен слој

Употреба:
Протресете пред нанесување, нанесувајте често и обилно. Нанесете пред изложување на сонце.

Пакување:
40 ml