CeraVe обновувачки крем за раце

396.00 ден

Краток опис на производот:

CeraVe Reparative Hand Cream –  За екстремно суви, груби раце.

SKU: 3337875597319

Бренд

CeraVe Logo

Детален опис на производот:

CeraVe Reparative Hand Cream – CeraVe Обновувачки крем за раце

  • За екстремно суви, груби раце
  • Ја ублажува сувоста и помага во обновувањето на заштитната бариера на кожата
  • Содржи три есенцијални церамиди и хијалуронска киселина
  • Без мирис
  • Развиено со дерматолози

Состав:
Aqua / Water, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Caprylic/capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Ceteareth-20, Petrolatum, Behentrimonium Methosulfate, Carbomer, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Ceramide Np, Cholestorol, Dimethicone, Dipotassium Phosphate, Disodium Edta, Ethlhexylglycern, Phenoxyethanol, Phytosphingosine, Potassium Phosphate, Sodium Hylaronate, Sodium Lauroyl Lactylate, Tocopherol, Xanthum Gum.

Употреба:
нанесете на кожата на рацете.