La Roche Posay Cicaplast B5 серум за обновување и хидратација на кожата

2,810.00 ден

Краток опис на производот:

La Roche Posay Cicaplast B5 серум за обновување и хидратација на кожата ја штити иритираната кожа на лицето од надворешни штетни влијанија (ветер, загадување, носење маски) дури и по дерматолошки третмани и помага во обновувањето на кожата.

SKU: 3337875837804

Бренд

La Roche-Posay Logo

Детален опис на производот:

La Roche Posay Cicaplast B5 серум за обновување и хидратација на кожата – формула која ја штити иритираната кожа на лицето од надворешни штетни влијанија (ветер, загадување, носење маски) дури и по дерматолошки третмани и помага во обновувањето на кожата.

  • Ултра-хидратантен, ултра-регенеративен концентриран серум со витамин Б5.
  • Со термална вода La Roche-Posay
  • Ултра обновувачки и хидратантен серум
  • Секојдневна заштита за дехидрирана и иритирана кожа без сјај
  • Висока концентрација од 10% витамин Б5
  • Тестиран по третман и во различни климатски услови

УЛТРА ОБНОВУВАЧКА ЕФИКАСНОСТ:

  • Веднаш ја хидрира кожата
  • По 1 час ја смирува кожата и ја обновува бариерата на кожата
  • По 1 недела кожата значително се обновува и штити од иритација и сушење
  • Текстурата на кожата е осветлена со изедначен тен на кожата

Употреба:
Нанесете 1 до 2 капки на лицето и вратот, наутро и навечер. Почекајте 1 минута пред да нанесете други производи за нега на кожа.

Пакување:
30 мл